Välkommen till Fredag

 

Vi är ett gäng nyfikna kommunikationskonsulter som älskar att testa gränser och bygga varumärken som engagerar och berör. Vår nyfikenhet för trender och tendenser som formar världen i dag och i morgon präglar vårt sätt att tänka och arbeta.

Vi är helt övertygade om att i denna värld, där allt fler kunder levererar samma typer av produkter eller tjänster så är de emotionella värdena det starkaste vapnet vi har och som också är svårast att kopiera. Vår ambition är alltid att göra kommunikation som berör på riktigt och som hjälper våra kunder att göra bättre affärer.

Vi gör ingen skillnad mellan traditionella och nya medier, utan drivs av kreativitet och effektivitet.

 

FRÅN MÖTE TILL FÄRDIGT RESULTAT

PROJEKT

WIM Series
Film
KappAhl – Eurovison
B2C
Arvid Nilsson The Story
Film
Studentkortet on tour
B2C
Metro på Way out West
B2C
KELLOGS
B2C
Acobia Flux 20 år
Film / B2B
KOMPLETT.SE – GTA 5 RELEASEFEST
B2C
VAGABOND – WAY OUT WEST
B2C
UNILABS – VÅRMÖTE KLINISK KEMI
B2B
SUBWAY – INOVATION & OPERATION
B2B
SVENSK FRANCHISE – FRANNYGALAN
B2B

Tjänster

B2C

Produktlanseringar
Road shows
Sampling
Publika evenemang
Invigningar
Jubileum
Eventpersonal
Kampanjer

B2B

Interna events
Konferenser
Kick-Offer
Mässor
Galor
Invigningar
Jubileum

Instore

Event & Samplingspersonal
Demopersonal
Pos/Action Marketing
Event i butik

Sponsring

Strategi
Förhandling
Aktivering
Försäljning

KONTAKT

Christina Axhede
CEO/Partner

+46 709-45 41 71
christina@fredag.se

Caroline Knutsson
Production Manager

+46 (0)735 – 11 91 40
caroline@fredag.se

Ludvig Woll
Film Director

+46 707-14 62 01
ludvig@fredag.se

Niclas Winterquist
Strategic Director/ Partner

+46 709-64 20 50
niclas@fredag.se

Niklas Axhede
Creative Director/Partner

+46 708-81 13 74
axhede@fredag.se

Jessica Kinell
Produktionsledare

+46 704-32 72 26
jessica@fredag.se

Peter Freme
Produktionsledare

+46 762-82 71 81
peter@fredag.se

 
Mixie
Account Manager

+46 (0)735 – 11 91 40
mixie@fredag.se

HITTA


Fredag
Otterhällegatan 3B,
411 18 Göteborg

Växel
031-7330530

Jobba med Fredag
jobb@fredag.se

Gör praktik hos Fredag
praktik@fredag.se

Övriga frågor
Info@fredag.se

Nyhetbrev
Anmäl dig till vårat nyhetsbrev





© Copyright 2014 Fredag Eventbyrå AB