Välkommen till Fredag

 

Vi är helt övertygade om att i denna värld, där allt fler kunder levererar samma typer av produkter eller tjänster så är de emotionella värdena det starkaste vapnet vi har och som också är svårast att kopiera. Och det är därifrån vi arbetar med kommunikationen – kommunikation som berör på riktigt och som hjälper våra kunder att göra bättre affärer. Detta kan ta sig uttryck i innovativa reklamkampanjer, grafisk formgivning, filmer, digitala tjänster, fysiska möten eller kanske ett samhällsengagemang. Allt ett företag gör och säger påverkar den totala upplevelsen och detta hjälper vi våra kunder med oavsett kanalval. Om du har samma övertygelse som vi? Ring oss, så tar vi en kaffe, glögg, islatte eller te och berättar hur vi kan hjälpa dig.

Tel nr: 031-7330530, 0709-454171

Vår nya webbplats lanseras snart med mer innehåll, men vi föredrar alltid ett personligt möte.

 

PROJEKT

Kappahl “Feel the party” Sammanfattning
Film
WIM Series
Film
KappAhl – Eurovison
B2C
Arvid Nilsson The Story
Film
Studentkortet on tour
B2C
Metro på Way out West
B2C
KELLOGS
B2C
Acobia Flux 20 år
Film / B2B
KOMPLETT.SE – GTA 5 RELEASEFEST
B2C
VAGABOND – WAY OUT WEST
B2C
UNILABS – VÅRMÖTE KLINISK KEMI
B2B
SUBWAY – INOVATION & OPERATION
B2B
SVENSK FRANCHISE – FRANNYGALAN
B2B

KONTAKT

Christina Axhede
CEO/Partner

+46 709-45 41 71
christina@fredag.se

Caroline Knutsson
Production Manager

+46 (0)735 – 11 91 40
caroline@fredag.se

Niclas Winterquist
Strategic Director/ Partner

+46 709-64 20 50
niclas@fredag.se

Niklas Axhede
Creative Director/Partner

+46 708-81 13 74
axhede@fredag.se

Mohammed
VFX Artist/ Graphic designer

+46 (0)707 – 58 22 88
mohammed@fredag.se

Jessica Kinell
Production Manager

+46 704-32 72 26
jessica@fredag.se

Peter Freme
Production Manager

+46 762-82 71 81
peter@fredag.se

 
Mixie
Account Manager

+46 (0)735 – 11 91 40
mixie@fredag.se

kunder

kunder

HITTA


Fredag
Otterhällegatan 3B,
411 18 Göteborg

Växel
031-7330530

Jobba med Fredag
jobb@fredag.se

Gör praktik hos Fredag
praktik@fredag.se

Övriga frågor
Info@fredag.se

Nyhetbrev
Anmäl dig till vårat nyhetsbrev





© Copyright 2014 Fredag Eventbyrå AB