Välkommen till Fredag

 

Vi är helt övertygade om att i denna värld, där allt fler kunder levererar samma typer av produkter eller tjänster så är de emotionella värdena det starkaste vapnet vi har och som också är svårast att kopiera. Och det är därifrån vi arbetar med kommunikationen – kommunikation som berör på riktigt och som hjälper våra kunder att göra bättre affärer. Detta kan ta sig uttryck i innovativa reklamkampanjer, grafisk formgivning, filmer, digitala tjänster, fysiska möten eller kanske ett samhällsengagemang. Allt ett företag gör och säger påverkar den totala upplevelsen och detta hjälper vi våra kunder med oavsett kanalval. Om du har samma övertygelse som vi? Ring oss, så tar vi en kaffe, smoothie, islatte eller te och berättar hur vi kan hjälpa dig.

Vår nya webbplats lanseras snart med mer innehåll, men vi föredrar alltid ett personligt möte.

 

PROJEKT

Addsell
Strategi / Grafisk design / Webbproduktion
Cafégo
Grafisk design
Kappahl
Film / Live meeting / Sponsoraktivering / Content
WIM Series
Film
KappAhl – Eurovison
Film / Live meeting / Sponsoraktivering / Content
Arvid Nilsson
Film / Strategi / Content
Studentkortet on tour
Live meeting
Metro på Way out West
Live meeting
KELLOGS
Live meeting / Grafisk design / Strategi
Acobia Flux 20 år
Film
KOMPLETT.SE
Live meeting
VAGABOND
Sponsoraktivering / Live meeting
UNILABS
Live meeting
SUBWAY
Live meeting
SVENSK FRANCHISE – FRANNYGALAN
Live meeting

KONTAKT

Christina Axhede
CEO / Partner

+46 (0)70-945 41 71
christina@fredag.se

Niclas Winterquist
Strategic Director / Partner

+46 (0)70-964 20 50
niclas@fredag.se

Niklas Axhede
Creative Director / Partner

+46 (0)70-881 13 74
axhede@fredag.se

Lotta C Persson
Project Manager

+46 (0)70-734 26 99
lotta@fredag.se

Amanda Borg
Production Manager

+46 (0)73-985 08 51
amanda@fredag.se

Thomas Johansson
Event Manager

+46 (0)73-501 68 18
thomas@fredag.se

 
Linn Lindström
Grafisk formgivare

+46 (0)31-733 05 30
linn@fredag.se

 

 

kunder

kunder

HITTA


Fredag
Otterhällegatan 3B,
411 18 Göteborg

Växel
031-733 05 30

Jobba med Fredag
jobb@fredag.se

Gör praktik hos Fredag
praktik@fredag.se

Övriga frågor
info@fredag.se

Nyhetbrev
Anmäl dig till vårat nyhetsbrev





© Copyright 2014 Fredag Eventbyrå AB